OST-MÜÜK

 • OST-MÜÜK teeb tellimustest automaatselt varukoopiaid, näiteks kui teil on pikk tellimus päev läbi ekraanil lahti ning te ise seda ei salvesta. Halval juhul , kui tekib katkestus, ilmub tellimuste akna päisesse punane nupp „K..“, mille klõpsates saate tellimuse varukoopialt taastada.

 • Ettemaksega tellimused on ekraanil märgitud rohelise „Summa“ väljaga.

 • Tellimuse aknasse on lisatud väljad „Epost“ ja telefoninumber. Need saavad väärtuse firma või kliendikaardi või kontakti või auto kaardi andmetest. Käsitsi meilimisel pakutakse ka seda e-posti aadressi.

 • Ka auto-kaardil ning BRONN-moodulis on väljad „Epost“ ja „Telefon“.

 • Praegu on sobiv aeg häälestada PDF vm failide salvestamine tellimuste/arvete juurde (Üldine -Algdokumendid). Tellimuse/arve automaatsel ekspordil/ impordil /meilimisel salvestab programm faili ise. Käsitsi saate lisada tellimuste/arvete akna päises „PDF“-nupul või tellimuse aknas „Lisa PDF“. Vaatamiseks klõpsake samal „PDF-nupul või tellimuse/arve akna allosas„Algdokumendid“ valikus. „PDF“.nupp on roheline kui fail(id) olemas, nii tellimuse kui arve juures näete samu faile.

 • Uus raport „Ost/Müük lepingutega“. Raport annab ülevaate lepinguga ostetud/müüdud arvetest, müügisummadest. Raport tehakse lepingu koostamise kuupäevade alusel. Rühmitamiseks on ka lepingu andmed nagu „Lepingu Saaja firma“, „Lepingu Ostja firma“, Lepingu Müüja firma“.

 • Auto andmete päring Liiklusregistrist auto reg. numbri alusel. Vajalik on sõlmida leping Transpordiametiga.

 • Loodud on liides elektrooniliste hinnasiltide süsteemi jaoks hindade jm andmete väljastamiseks. Hinnasilte haldab, kuvab mitte Balanss+ aga vastav tarkvara.

 • Kuluarvete sisse lugemine Eesti e-arve XMLidest (Telia, Olerex, Swedbank Liising jm). Samuti on olemas liides Finbite arvekeskuse kuluarvetega.
  Kauba ostuarvete sisse lugemiseks ei ole vaja e-operaatorfirmat, vaid soovitame e-arve otse tarnijalt küsida (s.t. Eesti e-arve formaadis arve). Uue välistarnija saatelehe/arve import aga tavaliselt eraldi vajab programmeerimist.

PALK

PALK-moodulisse on lisatud vanaduspensionäri tulumaksu arvestus. Seaduse järgi tuleb juba jaanuari väljamaksetelt kõigile, kes 2023. aastal pensioniikka jõuavad, hakata arvutama nn pensionäri tulumaksu.

Aga hetkel ootame valitsuse otsust haigusraha arvestuse kohta ja seetõttu uut versiooni veel ei levita.

PEARAAMAT

Aknasse „Pearaamat“ on lisatud nupp „Konto pearaamat“. Avamiseks märkige vajaliku konto rida, klõpsake nuppu ning ekraanil on selle konto saldode, kannete, käivete raport. Edasi klõps kandereal avab vastava lausendi Sündmuse-akna parandamiseks.

P.s. Kui omakorda sündmuse-aknas märgite mõne teise konto rea ning klõpsate sündmuse-aknas nuppu „Pearaamat“ olete tagasi suures „Pearaamat“ -aknas ja saate uuele ringile minna.

PANK

PANK-moodulisse on lisatud uued tehingutüübid: Laen, Investeering, Riigimaks, Dividend. Programm püüab neid automaatselt panna pangasumma seletuse ja/või väljavõtte failis sisalduva info alusel. Kõik uued tüübid käituvad nagu „Varia“ s.t. ei ole Ost-Müük arvega seotud. Eesmärk on uusi tüüpe kasutada rahavoo raporti loomisel.

PANK moodulis võimalik häälestada Swedbanki faktooringute automaatne sisse lugemine ning arvete laekumiste loomine.

BRONN

BRONN-mooduli juures on eraldi klienditabloo, mis on mõeldud klientidele jooksva päeva bronnide seisu kuvamiseks. Tavaliselt kasutatakse selleks suuremat kuvarit, mis asub teeninduse kliendisaalis seina peal vms. Kuvatakse töömeeste/tööde veerud, ridadel kellaaeg 30 min intervalliga ning näidatakse ainult auto reg numbrit. Üle tabeli jookseb punane jooksva kellaaja joon.  Bronni lahtri taust näitab kas  auto on :Ootel, Kohal, Väljastatud, Valmis.

KAUPLUSE KASSA

KASSAS on olemas võimalus saata SMS kliendile kui tema kassatellimuse kaup on kaupluse lattu saabunud. Logime SMS-e, et vältida korduvat saatmist.
KASSA
e-kviitung : Kassakviitungi saab saata XML-failina etteantud e-posti aadressile või lihtsalt tavalise meilina kliendikaardi e-posti aadressile.

ÜLDIST

Oleme teinud koostööd Tarceta ärianalüütika lahendusega, mis võimaldab kaasaegse tehnoloogia abil visualiseerida ja analüüsida ettevõtte andmeid. Tarceta annab veebipõhise ja interaktiivse aruandluse, mis annab kiired vastused valdkonnaspetsiifilistele küsimustele. Täpsemalt saate lugeda https://tarceta.com/